مراج: چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم؟ بازگشت به رابطه تمام شده برای من تنها راهه! اگر بخام که به این رابطه بر گردیم باید چه روشی بکار ببریم و چطوری از سر رابطه رو بگیریم و این رابطه قدیمی و شکست خورده رو ترمیم کنیم؟ هر راهی به نظرتون میرسه لطفا بگین ممنون میشم.


مشاور: دوست عزیز در واقع بازگشت یه رابطه تمام شده کار اصولا درستی نیست اما بنابر دلایلی گه ذکر نکردین اگر میخاین به رابطه شکست خورده چسب ترمیم بزنید و به آن رابطه برگردین باید عرض کنم که اصلا به هیچ وجه رابطه مانند اولش نخواهد شد همانگونه که کوزه شکسته اینطور نخواهد بود اما اگر به همینم راضی هستید  با اینکه میدونیم اشتباهه خوب باشه چند تا روش میگم!:

یکی اینکه میتونی بری و بگی من دیگه آدم قدیمی نیستم و میخام یه رابطه جدید و یه آدم جدید بهت نشون بدم و واقعا هم چیزی برای تغییر و دگرگونی بصورتی که انگار یکی دیگه هستین نشون بدین!

دوم اینکه اگر اون تغییر کرده باشه نیازی نیست تو تغییر کنی!

سوم اینکه اگر هردو تغییر کنید بهترین حالت ممکنه هست که میتونید داشته باشید!

چهارم اینکه اصولا مانند روز اولی که ایشونو دیدیم برخورد میکنیم و انگار هیچ اتفاقی در گذشته نیفتاده که اون مقداری گیج میمونه اما به مرور درست میشه و میگه این آدم تغییر کرده اما در واقع تغییر نکردی! شبه تغییر داری و اونوقت با این شبه تغییر میتونیم هم خود واقعیتو داشته باشی البته کم و هم رول یکی دیگه رو بازی کنی که با جنبه ی تنوع طلبی ایشون هم سازگاره یعنی هم اون خود قدیمیتو میخاد هم کمی تغییر در این خود واقعیت!


نکته: با این اوصاف پیشنهاد نمیکنم که بازگشت به رابطه کنی حال که مجبوری که من نفهمیدم دلیل چی بوده اما روش چهارم بهترین روش هست با اینکه حالت سومی بعیده!