مراجع: سلام رابطه ی جنسی زن و شوهر هر چند روز یا هفته یبار خوبه?

اگر شوهرم بیشتر درخواست کنه آیا تن در بدم یا ندم?

حالا چند وقت یبار رابطه ی جنسی اگه معلوم باشه شب یا روز باشه?! 

ممنون از نشر سوالم زهرا از زاهدان.


مشاور: سلام دوست عزیز توجه کنید که زمان رابطه ی جنسی تعادل آن باید 20 تا 25 دقیقه باشه که مطلوب ترین زمان از نظر روانشناسان هست که البته همراه با معاشقه و لمس و تچ و عشوه هست همراه با پوشیدن لباسهایی فاخر و شهوت انگیز که شوهر رو هم تحریک کنه و البته کمتر از این زمان برخی مواقع اشکال نداره مثلا 15 دقیقه چرا که طرف مقابل لمس و معاشقه این موارد رو انجام نداده و بیشتر از این زمان مثلا 40 دقیقه معمولا زن و شوهری هستند که مدت زمان معاشقشون زیاده البته در این صورت هر دو خسته میشن مخصوصا مرد چون زن از نظر جنسی قویتره اما به هرحال باید هر دو طرف یه خستگی در کنند و دوباره ادامه بدن اگر تمایل دارند!

اما تعداد آن با معیار هفتگی اگر در نظر بگیریم باز مانند بالا متفاوت میشه اما تعادل آن حد اقل در هفته 3 بار و حد اکثر 9 بار در هر هفته برای زوجینی که شرایط و روحیات روانی و فیزیکی متعادلی دارند اما از آنجا که متاسفانه مشکلاتی عارض هست پس ما ناچاریم که متناسب با شرایط کم و زیاد کنیم!

مثلا شوهری که خیلی داغه و دائم میخاد اشکالی نداره اما باید انرژی دوباره برای زن حاصل بشه و اگر مثلا زن زیاد در خواست کنه خوب اینجا باید اجابت بشه چرا که برای او جزو مهمترین مسایل زنگیشه و معمولا کمتر از مرد خسته میشه پس باید گفت که شاید در هر هفته برای این دو مثالی که عرض کردم هفته ای 20 تا 23 بار انجام بشه و اشکالی هم نداره! و ممکنه یک زوجی هم بخاطر مشکلات زود انزالی که معمولا به غرور مرد برمیخوره و یا زن راضی از این بدن شوهر نباشه خوب هفته ای 1 بار شاید انجام بشه!

توجه:تعادل در هر کاری بهترین شیوه و روش در امر روانشناسی و روانشناختی هست که توام با واقعیت گرایی که اصل دیگر روانشناسی هست پس سعی کنید حد اقل 3 و حداکثر 9 بار رابطه ی زناشویی همراه با معاشقه متوسط داشته باشید و مشکلات دیگر رو هم جدا حل کنید و نذارید بر رابطه ی جنسی شما تاثیر بذاره

اماشب یا روز انجام شدن رابطه ی جنسی خوب باید توجه به این نکات کرد که:

هرجا نور بیشتری هست هورمون جنسی انسان پیش فعال میشه مخصوصا فصل تابستان

و تاکیدی که شده و مطالعه ای که شده ساعت 7 تا 9 صبح بخاطر افزایش میزان هورمون تستوسترون و کورتیزل و ساعا 17 تا 19 عصر هم زمان خوبیه چون انرژی جنسی به حداکثر رسیده و میشه گفت بهترین زمان رابطه هست!

پس فهمیدیم که شبها خوب نیست! اما دلایلی هست که شب هم رابطه داشته باشیم خوبه! از جمله : اینکه رابطه جنسی اگر معمولا از طرف شوهر درخواست شد اجابت کنید چرا که معمولا امروزه شبها بیکارند و بیمار شما! اما آن علل اینند که رابطه ی جنسی استرس رو کم میکنه یه ورزش متناسبه لگن رو قوی میکنه فشاور خون رو تنظیم میکنه سبب تعدیل عادت ماهیانه میشه جوانتر به نظر میاید و طول عمری به شما میده پس شبها به این دلایل هم میتونید در خواست رابطه رو اجابت کنید. اما در آن مواقع روزی که عرض کردم(7 تا 9 صبح_5تا 7 عصر) بهتر هستند.

توجه: دوستان گلم 60 درصد مشکلات طلاق در ایران (در کشورهای دیگر متفاوته) بخاطر رابطه ی جنسی نادرست و ناتوانی جنسی هست پس. تمنا میکنم توحه ویژه ای بهش داشته باشید .

همواره سالم باشید.

اگر شما سوالی دارید متونید سوالتون رو  از اینجا ارسال کنید    اینجا

یا عضو گروه مشاوره ی جمعی(تو تلگرام) سایت بشید و اونجا رایگان مشاوره بدین یا بگیرین!   اینجا