❓سوال:

با عرض سلام و خسته نباشید من یک پسر ۱۰ ساله دارم که هنوز فرق دختر و پسر رو نمی دونه یعنی اصلا مثل بقیه بچه ها در این زمینه کنجکاو نیست اون فکر میکنه فقط از طریق سونوگرافی جنسیت مشخص میشه و فکر میکنه در قدیم که سونوگرافی نبوده چند ماه بعد از تولد مشخص میشده . احتمالا حدس میزنه از روی موها و قیافه که شبیه دختر هست یا پسر

یک بار پرسید پس چطوری اسم انتخاب میکردند از کجا نمیدونستند دختره یا پسر .نمی دونستم چی بگم

❓سؤال دیگر اینه که وقتی میریم فروشگاه برای خرید نمیدونه نوار بهداشتی برای چیه یعنی تا حالا نپرسیده فکر میکنه پنبه است یک بار توی کیف من دید پرسید پوشک خریدی گفتم برای بچه خاله است جا مونده


✅پاسخ:

با سلام حسین پور هستم مشاور زندگی بهتر وبرتر

درباره این سوال چند نکته مطرح است:

1. پسر شما در این سن باید این مسائل را بداند. اگر نداند چه اتفاقی می افتد؟ در مساله ای که با دوستان داره صحبت میکنه وقتی ابراز کنه که نمیدونه حالا دوستاش و یا افراد دیگه همه چیز را بدون در نظر گرفتن سن و موقعیت براش می گویند و تا آخر همه چیز را می گویند و این برای پسرتان مناسب نیست . چون دانش زیاد و اغلب نادرست به شخص منتقل میشه. پس بهتر است خودتون براش بگویید.

2. راه گفتن تفاوت ها از حیوانات شروع میشه و بچه ها به راحتی درک می کنند. میشه بردشون باغ وحش و شروع کرد به توضیح دادن.برای انسان ها هم از ظاهر شروع میشه . لباس ، نوع موی سر و بعد  میشه گفت خانمها سینه دارند و آقایان ندارند و درباره اندام جنسی هم میگیم تفاوت هایی وجود داره همون طور که توی حیوانات هم هست.(مختصر میشه گفت برای شما برامدگی داره و برای خانمها نه) . به نظرم این مسائل را پدر بهش بگه خیلی بهتره و راحت تر هم گفته میشه و از جانب ایشون درک میشه.

3. حتی درباره به دنیا اومدن بچه هم باید ازشون سوال پرسید که میدونی چجوری بوجود میاد؟ اگر نمیدونست همون آموزشهایی که در کانال گفته شده(جستجو کنید در کانال) به ایشون باید منتقل بشه.

4. درباره نوار بهداشتی الان لزومی نداره ایشون مطلبی بدونه . خیلی کنجکاوش نکنید و از اون طرف در معرض دیدش هم نذارید . اگر خیلی کنجکاو بود بگید این مخصوص خانمهاست و جزو همون تفاوت هاست. 

سالم باشید .

لینک کوتاه این سوال و مطلب : goo.gl/6tYhda


مطالب پیشنهادی:

دختر خالش گفته بیا دکتر بازی کنیم !

دختر ۴ سالم هی بالا و پایین میپره

پسر ۷ سالم نقاشی خانم لخت میکشه

دختر ۱۲ سالم اصرار داره پوشک بچه( داداشش) رو عوض کنه

دختر ۳ ساله ام خیلی به دستگاه تناسلیش دست میزنه

پسر ۹ ساله ام درمورد مصرف نوار بهداشتی سوال میکنه

پسر ۹ ساله ام مارو در حال رابطه دید

پسرم خیلی بهم میچسبه و بوسم میکنه

پسرم منو محدود میکنه، واسم تصمیم میگیره

چطوری بچمو تربیت کنم  بصورت اسلامی یا با دستورات روانشناسی غربی؟!

چطوری مسائل بلوغ را برای پسر ۱۴ ساله ام توضیح بدم؟

مادرم منو حمام میکنه ! چیکار کنم؟