سلام میترسم سن ازدواجم بالا بره و نتونم ازدواج کنم چیکار کنم؟ فاطمه از شیراز هستم ۳۴ سالمه

من فوق لیسانس حسابداری دارم و مستقل هستم ولی موضوع ازدواج منو عذاب میده و البته خودم هم کمی آرمانگرا هستم و دوست دارم موردی عالی نصیبم بشه شاید به این علته که ازدواج نکردم ولی خب خود این مساله یک مشکلی هست که منو عذاب میده و من نمیتونم برای آینده که میخوام عروسیمو ببینم زودتر و بچه دار بشم و زندگی مشترک رو شروع کنم، ولی واقعا میترسم که سن ازدواج بالا بره و دیگه نتونم ازدواج کنم مخصوصا اینکه توی خانواده ما همه توی سن بالا ازدواج کردند، حالا من موندم چیکار کنم آخه زیادم تو اجتماع با افرادی که حتی خواستگارم هستند دمخور نمیشم و دوست ندارم واسه ازدواج با آنها فکر بکنم چون با معیارهای من اصلا هماهنگی ندارند البته دوستانم و اطرافیان میگن تو خیلی کمالپرستی و نمیتونی خوب انتخاب کنی ؛ ممنون میشم راهنمایی کنید و درضمن چطوری باهاتون صحبت کنم.


پاسخ:

با سلام،دلیل ازدواج نکردن این است که یا از شکست و اشتباه وحرف مردم می ترسید و یا خود را در معرض و موقعیت برای ازدواج قرار نمی دهید و یا نگاه غیر واقع بینانه به ازدواج و انتخاب طرف مقابل دارید.

آدم عادی در شرایط عادی ازدواج می کند و بچه دار می شه وقتی کسی به ازدواج کردن بی علاقه است نشون می دهد که در جایی آسیب خورده است. ازدواج خوب ، خوبه ولی ازدواج بد ، خیلی خیلی بد است.
پس متوجه هستم که چرا ازدواج رو به تاخیر انداختید، چرا که درواقع سن ازدواج هم ۲۵ تا ۳۵ هست و شما در محدوده هستین ولی این سبب نشه که شما تاخیر بیشتری بیندازید و بعد پشیمونی ببار بیاره
کمالپرستی خوب نیست بلکه کمالگرایی میتونه خوب باشه ، یعنی من باید ملاک های منطقی و درست و خوب ازدواج رو ببینم و بعد از آن که خودم رو شناختم و طرف مقابل رو هم با ملاکهای ازدواج سنجیدم و مشکلی نبود اونوقت میتونم وارد زندگی بشم ، و حالا اگه حتی مورد ازدواج اشتباه هم در اومد بیاد! چون ماجرای ازدواج مانند رودخانه ای هست که هر لحظه اش متفاوت و متغیره، یکموقع این آب به سراشیبی میرسه که به آبشار تبدیل میشه ک یک موقع هم به سدی برمیخوره که متوقف میشه ، پس زیاد حساسیت به خرج ندین و طبق ملاکهای در این زمینه پیش برین و مطمئن باشید ترس از شکست بدتر از خود شکست هست! ؛سالم باشید.
ضمنا برای مشاوره تلفنی یا تلگرامی هم میتونید اول وقت بگیرید اینجا

مطالب پیشنهادی: