سلام خسته نباشید.من بیست و پنج سالمه و توی یک خانواده ی سختگیر بزرگ شدم. زندگی تقریبا مرفه ای تا الان داشتم. ولی هیچ وقت رابطه م با خانواده م صمیمی نبوده که بتونم حرف های دلمو بزنم. وقتی هیجده سالم بود که یکی از پسرای آشنامون به من ابراز علاقه کرد کم کم تحت تاثیر حرفاش قرار گرفتم و بهش علاقه و وابستگی پیدا کردم قبل از اینکه باهم رابطه داشته باشیم هم برام شخصیت تحسین برانگیزی داشت اعتقاداتش و علاقه ش به خانواده ش و کار کردنش تو دوران جوونی خیلی برام جالب بودش. خانواده ی مهربون ولی از نظر اقتصادی نسبت به ما پایین بودن.بعده از پنج سال رابطه ی ما بهم خورد.اوایل باخودم میگفتم به جهنم مگه کی بود!! و اصلا فک نمیکردم که از دست دادنش برام اینقدر گرون تموم شه.اون آقا درس خوند و پزشک شد و جایگاه خوبی پیدا کرده. و من روز به روز بیشتر بابت اینکه دیگه با من نیس حالم بدتر میشه اضافه کنم که رابطه ی ما پنهانی بود و اون آقا بود که یدفعه زد زیره همه چی نه من. من الان حال خودمو درک نمیکنم چون عاشقش شدم اینقدر ناراحتم یا اینکه وابستگی اون چند ساله که داره منو زجر میده و اینکه اون الان پزشک شده و همه دخترای فامیل واسش میمیرن که این موضوع واقعا برام شدید عذاب آوره.اون آقام عین خیالش نیس که پنج سال با من بوده و مدام ابراز علاقه میکرده. الان دوساله که دیگه باهم نیستیم ولی هنوزم تو ذهنمه!!!!!! یه مدت هم اون اوایل رفتم پیش روانشناس چنتا قرص داد مصرف نکردم و جلساتو دیگه ادامه ندادم.چون رفت آمدام هم کنترل میشه نتونستم ادامه بدم.الان دوباره میخوام برم چون دارم واقعا زندگیمو به خاطره یه حس تباه میکنم! میخواستم بدونم واقعا روشی توی روانشناسی وجود داره که این حسو تموم کنه بدون قرص چون نمیخوام برام حرف دربیاد. واقعا من خوب میشم بعده این دوسال جهنمی که توشم! مگه یه حس دوس داشتن  و از دست دادن چقدر میتونه ادامه داشته باشه چرا تموم نمیشه!!!


پاسخ:

با سلام شما با فرضیاتی زندکی می کنید که شما  صلاح نیست ادامه بدین یعنی اگه عشقی باشه باید بین دو‌طرف باشه اگه ازدواجی باشه باید خواست الهی باشه چه بسا مواردی ما تو مرکز مشاوره داشتیم که فکر می کردن با هم خوشبخت هستن ولی ما با بررسی کمی و اخذ تست صلاح ندونستیم حالا شما هم سعی کنید از زندگی مجردیتون استفاده خوب و با مفهومی را ببرید و اگه کسی به خواستگاری شما اومد با نظر خانواده و روانشناس بررسی و حلش کنید حالا نیازی نیست اون پزشک رو هم این قدر بزرگ و غولش کنی ما پزشکای زیادی داریم که بیکار و از زندگی راضی نیستن اگه اون هم به شما نظر منفی داره مطمن باشین‌ قبلا به خاطر پول شما نظر مثبت به شما دارد و این خواست خداونده که موضوع رو تو این جا بر ملا کرده نه بعد از خواستگاری و... 

اما روش ترک وابستگی روش معروف ۲۱ روزه هست که باید توضیحاتی مفصل داده بشه اگه خواستین مشاوره بگیرید یا روش ۴۰ روزه یا روش ۸ ماهه برای شدیدترین حالت وابستگی هست، اما نکته جالب اینکه اعتماد به نفس از دست رفته رو هم میشه با این روش و همینطور خودارضایی و موارد بسیار زیادی کنار گذاشت و دیگه سمت آنها نرفت پس یک روش عام هست. برای تعیین وقت مشاوره هم میتونید از منوی" گرفتن وقت مشاوره" استفاده کنید.

با تشکر علی حسین پور مشاور زندگی بهتر وبرتر