سلام

خسته نباشید

ببخشیدحضانت فرزندپسربعدازطلاق تا چندسالگی بامادره؟؟


پاسخ: 

سلام حسین پور هستم مشاور زندگی بهتر وبرتر

اول که عنوان نکردین پسرتون چند سالشه و کلا مشکل شما به چه شکلیه اما به هرحال توضیحی میدم خدمتتون شاید کفایت کنه

حضانت بچه چه دختر چه پسر باشه طبق ماده ی ۱۱۰۸ مدنی پدر و مادر مسئولیت تربیت و حضانت بجه رو دارند،اما طبق ماده ی ۱۱۰۴ هم اگه اختلافی پیش بیاد باید باهم همکاری در تربیت فرزندشان کنند اما اگه پدر و مادر ازهم جدا شدند طبق ماده ی ۱۱۶۹ مدنی  تا سن ۷ سالگی حضانت بچه به عهده ی مادر هست البته اگه بین پدر و مادر اختلافی در حضانت و نگهداری بچه پیش بیاد دادگاه با مصلحت هایی بچه رو به پدر یا مادر میده

نکته ای که باید عرض کنم اینه که موضوع حضانت مخصوص اطفال هست و بعد سن بلوغ که در دختران ۹ سالگی و در پسران ۱۵ سالگی هست خود بچه که الان بالغ شده خودش میتونه پیش هرکدام بخواد بره  حتی در ملاقات هم همینطور اختیار با خود شخص بالغ هست .

طبق ماده ۱۱۷۲ مدنی هم هردو یعنی پدر و مادر هم میتونند اگه توافق کنند بچه رو به عهده ی یکدیگر بدن .

سالم باشید .

مرکز مشاوره زندگی بهتر وبرتر(zbartar.blog..ir)


مطالب پیشنهادی:

از همسرم جدا شدم خواستگاری دارم که زن و بچه داره

شوهرم خیلی غیرتیه(نسبت به پوششم خیلی حساسه)

همش فکر میکنم من اضافیم یا اشتباهیم