سلام خسته نباشید پسریم 22ساله روابط اجتماعی ضعیفه کلا تو هر شرایطی مخصوصا تو برخورد با جنس مخالف خجالتیم. اعتماد بنفسم خیلی کمه. تویه جمع وقتی حرفی دارم ک تو ذهنمه اونو نمیتونم راحت بگم حرف میزنما اما اون چیزی که میخوامو نمیتونم راحت بگم نمیتونم نظر بدم.تویه  محبت کردن به جنس مخالف میمونم. نمیتونم ابراز کنم احساسمو.استرس پیدا میکنم. با دوستام راحتم اما وقتی با کسی که رسمی حرف میرنه خودمو گم میکنم و اینکه تو اون شرایط چطور باهاش برخورد کنم میمونم تقریبا 5ساله این شرایطو دارم.در ضمن خیلی زودم عصبانی میشم سه ساله اینطور شدم .چیکار باید بکنم تا اینا حل شه ؟؟


پاسخ:

باسلام حسین پور هستم مشاور زندگی بهتر وبرتر

همان طور که خودتون میگید اعتماد بنفس تون و پایینه پس تقویتش کنید و  از کتابخونه گروه ویس ها و فایلهای در این مورد رو دانلود کنید و هم چنین برای مدیریت استرستون

در رابطه با افرادی که رسمی با شما صحبت می کنند،شما لازمه که مهارتهای صحبت کردن و فن بیان رو یاد بگیرید 

و رسمی صحبت کردن هم تمرین کنید

فن بیان یعنی استفاده درست و به جا از تمامی ارکان ارتباط برای اینکه منظورتون رو درست به مخاطب برسونید که شامل محتوای کلان و هم طرز ادای اون هستش یعنی حرف خوب بزنیم متناسب با هر شخص و مکان و شرایط.

در این رابطه بازم به کتابخونه گروه برید و کتاب چگونه خوب صحبت کنیم رو دانلود کنید

البته

قبل از همه اینها ،اعتماد به نفس،روبالا ببرید،نقاط قوت خودتون رو تقویت کنید،خودگویی های مثبت داشته باشید

و مهارتهای لازم رو یاد بگیرید 


و اینکه 5 سال این شرایط رو دارید حداقل مشاوره تلفنی یا تلگرامی بگیرید تا علت اصلی پیدا بشه و متناسب با علت راهکار داده بشه و احتمال هست که عصبانیت شما به این مسئله شما ربط داشته باشه و با حل شدن اون مسئله چه بسا عصبانیت شما هم کمتر بشه و از فایلهای کتابخانه در کانال مشاوره ما در رابطه با مدیریت خشم استفاده کنید.

سالم باشید .


مطالب پیشنهادی که نیاز به نظر یا ارایه تجربه شما دارند:

هنوز نتونستم با طلاق والدینم کنار بیام

شوهرم شبا نمیاد خونه و میره خونه دوست مجردش