سلام جناب حسین پور، من حقیقت از کاربران همیشگی وبلاگ شما هستم، اما مشکلی که من دارم اینه که گفتم بگم اینجا و شما و دوستان بازدید کننده نظرشون رو بگن ممنون میشم، من با پسری دوست هستم که میگه ما خواهر برادریم و این البته احساس گناه و عذاب وجدان میکنم که نکنه رابطه اشتباه باشه، پسره برگشته به من میگه من نمیخوام باهات ازدواج کنم و کلا از ازدواج بدم میاد! منم خب قصدم ازدواج از ایجاد رابطه اما این آدم خیلی منو وابسته خودش کرده و خیلی مهربونه مرد رویاهای منه و من دوست دارم شوهرم باشه، اما خب از طرفی هم دوست دارم خواهر برادر بمونیم آخه خیلی باهم حرفهای خوشی میزنیم و خب چون من مذهبی و چادری هستم و تا حالا با کسی نبودم احساس گناه زیادی میکنم میترسم برام عادی بشه تورو خدا کمکم کنید خیلی بهش وابسته شدم اونم همینطور ولی خب یه چیزی که گفتم شاید مهم باشه بگم این هست که ایشونم مذهبی هستن و میگم این گناه نیست با اینکه حتی دست منو هم نگرفته ولی خب کم کم داریم به این سمت میریم یه روز گفت من بیام خونتون چه اشکال داره ما که خواهر برادریم!

منم واقعا نمیدونم چمه ولی خب قبول کردم! و اومد تو خونه و منم تنها بودم گفت که من تورو واسه ازدواج دوست دارم!

منم بهش گفتم که مگه نگفتی که نمیخوای ازدواج کنی؟! گفت خب بله ولی میخوام اول باهم کمی عشق بازی کنیم و این حرفا منم واقعا باز میگم نمیدونم چم بود هیچس نگفتم به نشونه ی رضایت! ولی اومد از من لب گرفت و کمی داشت پیش میرفت که نذاشتم گفتم مگه تو نمیگفتی که ....

همش میپیچوند و من واقعا حالم بد بود گفتم از خونه برو بیرون

ولی خب دوباره خودم بهش زنگ زدم گفتم ببخشید!

من واقعا نمیدونم چم شده اونم میگفت نمیدونم

هروقت هم که میام به شوخی میگم من تورو دوست دارم اون میگه آره به چشم خواهر برادری! بعد واقعا نمیدونم حالا چیکار کنم؟   خیلی ممنونم از شما آقای حسین پور و وبلاگ خوبتون به قول خودتون سالم باشید.


پاسخ:

باسلام ، خیلی خوشحال شدم که از کاربران همیشگی هستید ممنونم، اما خب اگه پسری به اسم و عنوان"ما خواهر وبرادریم" وارد رابطه بشه و بخواد با این پروسه به نیت سوء خودش برسه خب شروع رابطه هم اشتباه بوده ، کار خوب خوبه ولی کار بد خیلی بده! یعنی اگه کسی بیاد بگه من میخوام باهم دوست بشیم این به مراتب بهتر از موقعی هست که بیاد بگه ما دوتا خواهر برادریم و تو بهم بگو داداش منم بهت میگم خواهر و بیا راحت باشیم! این اولین نشونه ای به ما میده این هست که این آدم مسئولیت پذیر نیست  و نمیتونه ازدواج کنه میگه من ازدواج نمیکنم! و میخواد راحت باشه و بدون هیچ هزینه ای احساسات رو بیان کنه و لذت ببره چون حتی در روابط دوستی علنی خب پسر کمی یا کمی بیشتر از کم واسه دختر خرج میکنه ولی با ین ترفند میتونه حتی هزینه ای هم نکنه!

تازه خب حالا به من میفرمایید که نه ! این پسر خیلی مهربونه و پاکه و مذهبی و خوبه!

درسته! ولی اشکال کار در این است که این آدم "تظاهر" رو خوب یاد گرفته و میتونه انجامش بده و دیگه یک ذره هم بهش شک نکنید !

اما چرا نمیشه به این آدم ها شک کرد؟! چون تجربه های قبلی داشتند ک حالا خودشونو به عنوان یک آدم ناشی در رابطه دوستی و اینکه اوخی من تا حالا با کسی نبودم و تو اولین کس  هستی که من باهاشم یا اینکه بازی دیگری درمیارند و میگن که آره! من دوست دخترانی داشتم ولی هیچکدوم مثل تو نبوده و البته که تو خواهرمی که اولش گفتم که تو خواهرمی نه دوست دخترم

ولی خب مشکل این قسمت هم این هست که همین حرفا رو به دیگران هم میزنه فقط قالب انجام کارش رو متفاوت انجام میده به یکی میگه میخوام باهات ازدواج کنم با یکی دیگه میگه من میخوام باهم آشنا بشیم تا ببینم واسه ازدواج خوبیم یا نه و یکی هم میگه من نمیخوام ازدواج کنم میخوام یکی باشه که باهام دوست باشه و به یکی دیگه میگه میخوام خواهر برادر باشیم تا احساسات پاک بمونه!

ولی درحالی اینگونه هست که این حالت رو همزمان با خیلی ها انجام میدن حالا همزمان اگه میدونیم ندارند حتما بصورت ترتیبی داشتند و بخاطر تنوع طلبی که براشون پیش میاد برای افرادی که آینده در مسیرشون قرار میگیرند پیش میاد.

اما راجب اینکه این آقا گناه خودش رو توجیه میکنند میشه گفت آدم خطرناکی هست که کار بد خودش رو خوب میدونه و تازه دفاع میکنه ، به همیچنین آدمی، مذهبی اطلاق نمیشه

اینکه می فرمایید نمیدونم چم شده ، خب معلومه بخاطر اینه که وفتی احساسات بیان بشه و همش بیان احساسات باشه وابستگی پیش میاد درحالی که قراره این حالت توی خواستگاری باشه که همو اول بشناسن و بعد اگه به هم میان اونوقت احساسات خودشونو ابراز کنند. نه برعکس که خلاف عشق هست .

خب؛ حالا چیزی که میشه توصیه کرد این هست که رابطه رو با روشهایی و اصولی که در این زمینه مطرح هست و شده،ترک کرد چون علنا اعلام یک چیزی انسان رو به علم اون چیز میرسونه ولی نقش بازی کردن در اون زمینه در زمین دیگری خب نشان از بیماری مزمن و بعضا ناعلاجی در اون شخص میده.

میتونید مشاوره تلفنی و تلگرامی هم با ما داشته باشید .

سالم باشید .

مطالب پیشنهادی: