سلام 

من۱۹سالمه و میخوام با یه اقای ۲۵ساله ازدواج کنم
اما مشکلاتی وجود داره که میخوام شما راهنماییم کنید.
این اقا همسایه مابودن و ازبچگی من عاشقش بودم یه مدل عشق دیوانه کننده که خواب و خوراک رو ازم گرفت و حتی دیگه نتونستم درس بخونم سالهاگذشت اما من نتونستم فراموش کنم
هرچی خواستگارداشتم نمیتونستم ازدواج کنم میگفتم فقط وفقط اون.
اون اقا توی مجردیش دوست دخترداشته و رابطه جنسی هم داشتن
اما من خوب میشناسمش میدونم که خیلی خانواده دوست و غیرتی و قابل اعتماده بارها به چشم خودم دیدم.
طبق حرفها و گفته هاشون من فهمیدم که اززندگی این مدلی خسته شده و بهم اطمینان داده که هیچ وقت دیگه سراغ دخترا نمیره.
اما خوب میخوام ازلحاظ روانشناسی بدونم کسایی که توی دوران مجردی رابطه داشتن ایا به این کار عادت میکنن؟یعنی امکانش هست کاملا خوب بشن و یه زندگی خوب و بدون خیانت درست کنن یا اون حسه تنوع طلبی بازم میاد سراغشون؟

پاسخ:
باسلام حس تنوع طلبی یک بحث موضوعی داره یه بحث مصداقی! یعنی برخی ها که تنوع طلب هستند خوب اگه عزم راسخی داشته باشند، میتونند کنار بگذراند اما نکته آن اینجاست که اگه نیازشون برآورده بشه و در کنارش برای ترک و درمان خود از یک شخص متخصص در این زمینه مثل یک روان شناس با گرفتن راهکار و عمل به آن و التزام به ادامه و پشتکار نشون دادن و یا مراجعه به روانپزشک و خوردن دارو برای درمان استفاده کنند.
اما از انجا که غالبا در ۹۵ درصد موارد از تنوع طلبی خود دست نشسته اند و کنار آب دریا نشسته و آب شور میخورند و هر روز تشنه تر میشن ، پس بنابراین اعتمادی نمیشه کرد و مایه ی شک و دودلی بیشتر در امر راسخ ازدواج میشه و تازه استرسی همیشگی در ذهن شما میمونه که نکنه الان خیانت کنه! الان رفته بیرون کجا رفته؟ با دوست دخترای قبلیش نباشه یه وقت..
و اینکه شما زندانبان ایشون میشین و میدونیم که زندانبان از زندانی زندانی تره! شما قرار نیست ازشون محافظت کنید که از دستتون در نره!
خواهش میکنم طبق ملاک های ازدواج در این زمینه پیش برین و حتما مشاوره رو جدی بگیرید
به من نفرمایید که من از بچگی عاشق و دیوونه این اقا بودم و خواب و خوارکم رو گرفته بود ! خوب عزیز این نشونه بیماری هست! خواهش میکنم از عشق بیمارگونه فاصله بگیرید و خودتون رو بیش از این در دام بدبختی بیشتری نیندازید و هیچوقت تاکید میکنم هیچوقت توی ازدواج یعنی انگیزه ازدواج شما این نباشه که ترحم کنید! یعنی من میخوام باهاش ازدواج کنم که بیماریش زیاد نشه ! یا اینکه کمکش کنم! یا اینکه..
نه! بازی رو کنار بذارید
شما راهی جز ازدواج مناسب ندارید پس بیخودی وسط مشکلات خودتون رو قرار ندید..
بجای اون تنها به فکر ارتقای سطح درسی و شخصیتی خود باشید و در کنارش به خواستگار ها نیم نگاهی بیندازید و ببینید ایا کدام یک هم قد و هم قواره از جهت شخصیتی و موارد دیگر با ملاک ازدواج صحیح هست.
اگه هم مشاوره حضوری نمیتونید بیاین تلفنی یا تلگرامی هستیم.
سالم باشید.
مطالب پیشنهادی: