باعرض سلاام و خسته نباشید جناب حسین پور

دختری هستم 20ساله حدود چهار ماهی هست با یک آقا که قصد ازدواج داریم زیر نظر خونواده هامون باهم ارتباط تلفنی داریم..از صحبت هاشون متوجه شدم که خیلی حساس هستند با نامزد حساسم چه کنم؟ بعدها که شوهرم شد آیا بدتر نمیشه؟..مثلا میگن که دوست ندارن همسرشون تنها برن خرید یا برای خونه خرید کنن..و اینکه میگن دوست ندارن تو مهمونی ای که جمع خانم هاست تاپ بپوشم حتی مثلا خونه مادربزرگم!فقط میگن تو خونه خودمون!!

ازتون خواهش داشتم که راهنماییم کنین که چیکار کنم با این اخلاقشون..بدرد ازدواج میخورن یا خیر؟!این مسائل در زندگی مشترکمون تاثیر بدی میزاره یانه؟!

حالا که شوهرم نیست که اینقدر حساسه بعدها میخوان چیکار کنن؟ یعنی بعد که شوهر قانونیم شد نمیشه به رفتارش کنترل داشته باشم؟

البته ناگفته نمونه بنده خودمم مذهبی هستم ولی دیگه نه تا این حد..ممنون میشم اگه راهنماییم کنین


پاسخ: 

باسلام حسین پور هستم مشاور زندگی بهتر وبرتر

خواهر گرامی اساسی ترین مشول شما در عدم تطابق روحیات شما با هم هست یعنی یکی مذهبی هست یکی معمولی و یا غیر مذهبی! خوب! وقتی در گلیات اختلافی وجود داشته باشه ازدواج اصلا توصیه نمیشه!

یعنی دو دنیای متفاوت از هم و جدا دارید که برای فهم و تفاهم و تفهیم به هم دچار مشکل میشین و این اختلاف در کلیات هست که یکی از اسباب و علتهاب طلاق هست پس به گوش باشید ببینید! 

عزیز من ! راجب اختلاف روحیات البته عجله نکنید کمی بیشتر بشناسید

اگه اشکال و ایرادی در نظر شما وجود داره آنرا اصلاح کنید و اگه نه هیچ نشکلی در نظر و فکر شما نیست و مشکل از طرف ایشونه خوب اگه شما با ایشون هم گفتنو کردین اون با رعایت اصول و قواعد مخصوص خودش ک جوابی نگرفتید بله! آنوقت با اینجا میرسیم که آیا من میتونم با این خصوصیت رفتاری یعنی حساس بودن نامزدم کناربیام؟

اگه میتونم که حرفی نیست و ادامه روند زنگی مشترک! اما اگه نه نمیتونم مس راهمو بگیرم برم و هرجه سریعتر وات کنم و رابطه با احترام و ادب قطع کنم وبه ایشونم بگم ما به درد هم نمیخوریم!

تمام!

سالم باشید .

مطالب بیشتر :

شوهر من همه چیز را به مادر خود می گوید!

با شوهر فوق العاده گرمم چیکار کنم؟