سلام خسته نباشید،من5ساله ازدواج کردم پسر3ساله دارم خودم29همسرم30 اولین مشکلم اینکه ازهمون عقدتاالان نتونسم باخانواده همسرم صمیمی شم باهاشون سرسنگینم ولی همسرم برعکس من خیلی خیلی باخانوادم صمیمی بود تاکه خواهرم ازدواج کرد وخانوادم بارفتاراشون باعث شدن حس حسادت به همسرم دست بده ازشون دلسردشه پدرم خونه خریدبه نام خواهرم زد نذاشت خونه اجاره ای برن که این کارش باعث ناراحتی منوهمسرم شدتاکه پدرم متوجه شدقول یه خونه به ما دادش که الان متاسفانه بعددوسال هم خبری ازخونه نیست هر روزهم بهونه میاره که ناقصه تموم نشده اصلاشایدجورنشه که این رفتارش باعث ناراحتی شدیدهمسرم شده که الانم چندماهی اجازه نمیده دیدن خانوادم برم منم نه دیدن خانواده خودم نه همسرم چندماهی نمیرم.الانم ازم میخواد برم طبقه پایین پدرش زندگی کنم که منم میترسم که برم باهاشون راه نیام؛ اصلاقبول نمیکنه بریم پیش مشاور ،لطفا کمکم کنید ممنون.


پاسخ: با سلام حسین پور هستم مشاور زندگی بهتر وبرتر

شما فرمودین که در جمع" با خانواده همسرم مشکل دارم" خوب برای بهتر شدن رابطه با خانواده اگه مانعی نباشه که همسر شما از آن اذیت بشه و یا رنجیده بشه میتونید هرکاری غیر از آن برای بهبود رابطه انجام بدین 

تازه اگه زندگی مشترک رو دوست دارید باید بدونید بخشی از روان و جسم همسر شما به خانواده ی خودش ربط داره و نمیتونه ازش جدا باشه پس انتطار این کار که از خانوادش جدا بشه غیر معقوله ولو ناخود آگاه به ذهن خطور کنه

توصیه جدی من به همسرانی که در تحت سلطه و نظارت خانواده همسر هستن مطرح نکردن مشکلات شخصی ولو به حق باشه با همسر خود هست . بجاش هر مشکلی با مادر یا پدر خانواده همسرتون پیش اومد با خود آن شخص مطرح کنید و به محیط گرم و صمیمی با همسرتون واردش نکنید .

میگین که شوهرم حسادت میکنه خوب تا جایی که شما در صحنه نباشید و اصولی محبت نکنید و جایی نگرفته باشین توی زندگیش خوب ایشون  نگاه به این و اون میکنه نقص های شما رو در آنها کامل میبینه! 

پس توصیه دوم و جدی من تجدید نظر در رفتار خودتون هست اگه درسته که هیچی اگه غلطه یا نادرسته بخشی از آن حتی آنرا تصحیح کنید زندگی مشترکه مشترک! هرکاری کنید برای شما هم نتیجه بخشه زندگی مشترک شما مسابقه نیست.

میگین بابام قول خونه به من یا کلا بهمون داده ولی عمل نکرده خوب شما اولا باید اطلاعات کافی تو این قسمت میدادین که توی خانواده فرزند چندم هستین و بقیه موارد چون به فرض مثال فرزند اول یا آخر بودن متفاوته در شرایط و محاسن و معایب و به تبع مشکلات بعدیش همینطور کمتره یا بیشتره اما به هرحال قول دادن لزومی بر عمل کردنش نداره بلکه ترجیح داره عمل بشه ، تازه حتما چیزی از چشم شما بین همسرتون و خانواده شما مخفی مونده که با گفتگوی مشاوره ای میشه فهمید .

اینکه برین پایین زندگی کنید هم با این شرایط، اگه واقعا جایی نمیتونید دوست و پا کنید ولو اجاره ای که برین اونجا خوب پس میتونید برین با آنها زندگی کنید اما با رعایت نکات و اصولی که در این زمینه هست.

برای مشاوره بیشتر چه تلگرامی چه تلفنی به پست ثابت وب مراجعه کنید .


مطالب بیشتر :

هول شدن تو صحبت با جنس مخالف و جمع

تو برخورد با جنس مخالف خجالتیم و روابط اجتماعیم ضعیفه

پدرو مادرم طلاق گرفتن ولی من..

شوهرم شبا خونه نمیاد و میره خونه دوست مجردش

چطوری با شوهرم آشتی کنم؟

از شوهرم بدم میاد نه از خانواده شوهرم!

دندونامو تو خواب بهم فشار میدم!

با شوهر حساسم چه کنم؟

خانمی هستم که از بچگی توی لیوان جدا آب میخوردم

حضانت فرزند پسر تا چند سالگی با مادر است؟!

شوهرم انتظار داره من همیشه سکوت کنم و هیچی نگم