مراجع: سلام آیا استخاره زدن برای امر بچه دار شدن لازمه? یا اصلا صحیحه?

من مدتی پیش استخاره زدم آیه عذاب اومد که تعبیرش یعنی خیلی بد و من برای بچه دار شدن رضایت ندادم شوهرم هم خیلی از دستم ناراحت شده در حدی که میگه من میخام طلاق بگیرم!

آیا این استخاره که زدم لازمه بهش عمل کنم و اگر خلافش عمل کنم مرتکب گناهی نشدم? کفاره نداره?

میتونم همینطوری استخاره بزنم تا خوب بیاد و طبق اون عمل کنم?

آخه من شرایطم خوبه و عقلم هم میگه بچه دار شدن درسته اما این استخاره که میاد میگم شاید غلط باشه و اشتباهی پیش بیاد و یا مشکلی که من به قولا از حکمتش بی خبرم

ممنون میشم یه راهنمایی کامل خودتون بفرمایید

مشاور: سلام علیکم ببینید دوست عزیز استخاره زدن در هیچ امری لازم نیست بلکه همونطوری که از اسمش پیداس یه طلب خیر از طرف خداست که. جنبه ی ترجیح بین دو امری مساوی هست که خدا جهت ترجیحشو میدونه! درواقع به خدا اینطوری عرض میکنیم ای خدا! این کارم که رفتم با عقلم روش فکر کردم به جایی نرسیدم و سرگردان بودم و بعدش هم رفتم با دو سه نفری صحبت کردم باز به نتیجه ای نرسیدم و حیرون موندم حالا خدا! میخام ازت طلب خیر و صلاحم رو تو این راهی که میخام برم بگی همین!

تو ضمن و شکم این مطلبی که عرض کردم شرایطی رو خدمتت عرض کردم یکی اینکه اول خودمون فکر کنیم و با عقلمون بیندیشیم که این کار درسته یا نه? عزیز 300 آیه قرآن درباره تفکر و تعقله پس خود خدا هم قبول داره اول درست فکر کنیم!

بعدش اگر خودمون فکرمون به جایی نرسید بله اونوقت هم با یکی که معتمده صحبت میکنیم و باز اگر این دو مرحله رو در کردم و به نتیجه نرسیدم و به قولا تو روایات هست که اگر متحیر موندی باز اونوقت برای باز شدن از تحیر برو استخاره(طلب خیر از خدا) کن معلومه که استخاره هم دفعه ی اولش اعتبار داره دیگه سر خدا که نمیتونیم شیره بمالیم ما مخلوقشیما!

نکته: با توجه به شرایط شما که میفرمایید شرایطم جوره و ..الی آخر شک به دلتون راه ندید که بچه دار بشید!

البته نکاتی در این زمینه هست از 6 ماه قبل تولد فرزند تا متولد شدنش که توصیه میکنم رعایت کنید تا فرزندی سالم داشته باشید.

سالم باشید.