سلام سوال من این هست که آیا ازدواج با پسر خیلی مذهبی خوبه یا بد؟ من حقیقت خودم دین و مذهب رو قبول ندارم ولی دوست دارم شوهرم اهل خیانت نباشه و پاک باشه  و بتونم بهش تکیه کنم حالا هم یه پسری هست خیلی مذهبیه و همش میگه من میخوام باهات ازدواج کنم و وقتی میگم چرا میگه عاشقت شدم! منم میگم خب به هم نمیخوریم ولی اون میگه نه به هم میخوریم! من حقیقت با بالای ۳۰ نفر دوست پسر داشتم و حتی رابطه جنسی هم براحتی برقرار میکردم و وقتی این آقا پسر مذهبی فهمید بدتر شد و بیشتر میاد سمتم میگه میخوام باهات ازدواج کنم چون اسمت فاطمه هست و اسمت قشنگه و عاشقت شدم! من حقیقت نمیدونم چکار کنم کمک کنید لطفا.


پاسخ:

باسلام ، ازدواج با پسر خیلی مذهبی نه خوبه نه بد! به این معنا که بستگی داره طرف مقابل او چه کسی باشه اگه شما مذهبی میبودین میتونستید با این آقا که اقرار کردید که مذهبی هست ازدواج کنید ولی شما قراره با شبیه و مانند خود ازدواج کنید و نه تنها شما هرکس دیگری قراره اینطوری باشه معمولی با معمولی مذهبی با مذهبی و غیر مذهبی یا غیر مذهبی  چون غیر از این باشه کار خرابه!

شما به فرض براحتی برای شما مراسم عروسی ( به نوع و شکل دیگری) و بیرون رفتن و روابط اجتماعیتون عادی و حتی لازمه ولی برای این آقا مخالفتی حتما حداقل در برخی زمینه ها وجود داره

اما اینکه ایشون می فرمایند من عاشق شدم! از این حرف دروغتر خودشه! ایشون وابسته شدن به شما و نتیجه ای جز هوس نداره

اما اینکه بخاطر اسم از شما هم خوششون اومده پس بیمارن! چون هزاران نفر هم اسم شما وجود داره که خب احتمال اینکه آنها رو هم دوست داشته باشه هست! تازه حس ترحم را هم در این آقا میبینم که میخواهند شمارو تغییر بدن!


ما رسالت نداریم! رسالت مخصوص پیامبرا بود که میخواستن مردم رو تغییر بدن و خیلی هم موفق نشدن!

اما با این حساب یکی از ۱۲ ملاک ازدواج که شباهت در روحیات تو کلیات هست رو ندارید.

لذا تا رابطه بیشتر کش داده نشده قطع کنید و نذارید ازدواجی سر بگیره که بخواین بعد طلاق بگیرید، همین اول کار طلاق بدین!

البته نکته ای که مایلم اشاره کنم چون تجربه های نسبتا زیادی در این زمینه تو مشاوره هام مشاهده  کردم دختر یا پسر تغییر اساسی میکنند و واقعا و جدا هم پای کار میان و خودشون رو یه شخص دیگری با شخصیت دیگری نشون میدن  و درکنارش هم اگه با بدی های این آدم کنار بیاین میتونید ازدواج کنید!

حال اگه نمیخواین یا نمیتونید تغییر کنید و همینی که هستین رو دوست دارید پس هرچه سریعتر رابطه رو کات کنید.

سالم باشید


جستجوهای مرتبط:

شوهرم به حجابم گیرم میده